האייקון החדש בכניסה לגבעת שמואל: פרויקט שער העיר

מאת: השקעות | 04/05/22

כשמסתכלים על “שער העיר גבעת שמואל” מבינים מיד שלא מדובר בפרויקט בינוי רגיל. שלושת המגדלים הנבנים בכניסה לעיר צפויים להיות הפנים שלה, אלו המקדמים בברכה את תושביה ומבקריה. הבניינים המיתמרים, תבניות הצבעים מעוררות ההשתאות ושאר האלמנטים שתוכננו על ידי משרד האדריכלים המוביל “טיטו-אומן אדריכלים” מקנים לפרויקט החדש נראות ייחודית, כזאת שתהלום את המעמד, כלומר את העובדה שהדבר הראשון שיראה כל מי שייכנס לגבעת שמואל יהיה הפרויקט הזה.

את ההשראה לגישה הזאת קיבלה חברת הבינוי הוותיקה “אזורים” מהמגמה המתפתחת בעולם ומחלחלת גם לישראל: להפוך את הכניסה לערים למעין כרטיס ביקור שלהן, כזה שמקדם את פניי המגיעים ב”וואו”. כך, למשל, נבנה בימים אלו פרויקט גרנדיוזי בכניסה לירושלים, הצפוי לשלב מגורים, משרדים ועסקים – גם כן בעיצוב מפואר. בתל אביב כבר שנים רבות שהנכנסים לעיר דרך מחלף השלום רואים קודם כל את שלושת מגדלי עזריאלי המרשימים, אחד מרובע, אחד משולש ואחד עגול. ואם נסתכל קצת בעולם – העיר פיטסבורג שבפנסילבניה ידועה בכניסה המרשימה אליה: כשהרכב יוצא מהמנהרה המובילה לעיר נפתחת מולו תצפית פנורמית מהממת המשלבת בין נהר לגורדי שחקים ושאר בנייני ענק.

מפרויקטי הנדל”ן המשתלמים והרווחיים ביותר

“הנראות והאדריכלות של פרויקט ‘שער העיר גבעת שמואל’ נגזרים מכובד האחריות המגיע עם המיקום הבולט בכניסה לעיר”, אומר יוני בראל, סמנכ”ל המכירות של “אזורים”. “במסגרת פינוי בינוי יורדו במקום בניינים ישנים ובמקומם נציב את מה שעתיד להיות האייקון של גבעת שמואל בה’ הידיעה. ידוע שפרויקטי התחדשות עירונית הם מפרויקטי הנדל”ן המשתלמים והרווחיים ביותר לכל הצדדים המעורבים, ולכן אנחנו צופים שהרוכשים בפרויקט יראו את שווי הנדל”ן שלהם עולה במהירות וכך הופך להשקעה אטרקטיבית במיוחד. עוד לפני שהחל להיבנות כבר יש לפרויקט בולטות רבה וגם העירייה מייחסת לו חשיבות גבוהה. היא מקפידה על פרטים רבים בכל הקשור למתחם, כי ברור לה שהוא יהיה פני העיר, הדבר הראשון שיראו הנכנסים אליה. המיקום בכניסה לעיר אף מאפשר התניידות קלה. המתחם נמצא על צירי תנועה מרכזיים, בסמוך לכביש 4. תחנה מרכזית שתציע קווי האוטובוס לרחבי הארץ תוקם קרוב אליו וגם הרכבת הקלה תעבור באזור”.

“שער העיר גבעת שמואל” יהיה קומפלקס שישלב מגדל בן 157 דירות ועוד שני מגדלים עם 105 דירות בכל אחד מהם. הפרויקט נבנה לפי התפיסה הרווחת בימינו של עירוב שימושים. כיום מבינים שכדי לא להפוך אזור ל”פרבר שינה” יש לרכז עבור דייריו בקרבת מקום את כל צרכיהם – מחינוך ומוסדות עירוניים ועד מקומות תרבות, פנאי וקניות וכך ליצור סביבה חיה ואורבנית שהדופק שלה לעולם אינו פוסק. ב”שער העיר” תבנה שדרת חנויות ממש מתחת למגדלים ופארק ציבורי גדול ישרת את הדיירים. כך, כדי לקבל קצת ירוק בעיניים, להתרווח, להירגע ולפגוש שכנים וחברים, יוכלו הדיירים פשוט לרדת למטה, לפארק. מקום נוסף בו הם יוכלו להיפגש הוא בחללים המשותפים והמעוצבים שייבנו בכל אחד מבנייני הפרויקט, דוגמת מועדון דיירים. כמו עם תפיסת “עירוב השימושים”, גם התפיסה של בניין שהוא לא רק בית אלא גם מציע חללים ציבוריים הופכת לסטנדרט של בנייה עילית, המספק לדיירים מקומות נוחים ונעימים לישיבה, שיחה ואפילו עבודה – מבלי שיצטרכו לצאת מהמקום בו הם גרים.

מזהים את הפוטנציאל? צרו קשר לפרטים

תכנון באקסטרא לארג’

מכיוון שפרויקט בינוי “שער העיר גבעת שמואל” נמצא לפני התחלת הבנייה, הדירות בו מוצעות כעת במחירי Pre-Sale אטרקטיביים במיוחד, המהווים הזדמנות הן למי שמעוניין לעבור למקום בעתיד והן למשקיעים, להם ברור שערך הנדל”ן יעלה משמעותית, שכן דירה שנכנסת לשלב האכלוס תמיד שווה יותר מהמחיר בו נמכרה כשהייתה בעיצומה של הבנייה (וזאת עוד לפני שהזכרנו את נסיקת מחירי הנדל”ן בישראל מדי שנה בשנה). כיאה לשלב Pre-Sale, תנאי התשלום שמקבלים הקונים הם אטרקטיביים ונוחים.

הפרויקט מציע מגוון של דירות 3 עד 6 חדרים וכן פנטהאוזים גדולים ומרווחים. אלו ואלו יזכו במטרז’ מכובד: דירות 3 חדרים הן בגודל של 79 מטרים + 12 מטרים של מרפסות. דירות 4 חדרים הן בגודל של 111 מטרים + 19 מטרים מרפסות. דירות 5 חדרים הן בגודל של 135 מטרים + 23 מטרים מרפסות. ודירות 6 חדרים יפנקו עם 162 מטרים + לא פחות מ-22.5 מטרים מרפסות.

“התכנון כולו הוא תכנון אקסטרא לארג'”, מסביר בראל. “הפרויקט תוכנן בתחילת מגפת הקורונה, כשכולם הבינו שהסטנדרטים של חלל ביתי וגודלו משתנים ושכעת לרבים מאוד חשוב שביתם יהיה מרווח, מרובה חדרים – כולל כאלו שאפשר להקדיש לעבודה – ועם מרפסות המאפשרות להיות בחוץ גם כשנמצאים בפנים. לכן נתנו דגש לגודלן של הדירות ושל מרפסותיהן”.

ומה במפרט?

“מפרט עשיר ואיכותי! בין השאר הוא כולל דלת ביטחון בכניסה לדירה, דלתות פנים פנדור יוניק, ריצוף חדרים באריחי גרניט פורצלן איכותיים, ריצוף דמוי דק במרפסת שמש, זכוכית בידודית בחלונות חדרי השינה והסלון, מערכת מיזוג אוויר דירתית מלאה, ארונות מטבח איכותיים עם מגירות בעלות מנגנון טריקה שקטה, אסלות תלויות, אמבטיה אקרילית ומחסן לכל דירה – שזו הטבה לא טריוויאלית. בדרך כלל בבניינים יש מספר מחסנים והמעוניינים בהם צריכים לקנות אותם בנפרד. המפרט העשיר ממשיך גם לבניין עצמו. הלובי יהיה מעוצב ומפואר ומועדון יוקם לרווחת הדיירים”.

מי קהל היעד של הפרויקט?

“גבעת שמואל היא עיר מגוונת דמוגרפית. ניתן למצוא בה מכל וכל, כולל אקדמאים שלומדים באוניברסיטת בר אילן הסמוכה וסגל רפואי שעובד בבתי החולים בילינסון ותל השומר. כבר שנים שנוצרת ומתבססת בעיר קהילה חזקה של קהל דתי-לאומי ואנו צופים שמגזר זה יהווה פלח משמעותי ברוכשי הדירות בפרויקט. אך חשוב לציין שכולם מוזמנים ושלכולם יש מקום ב’שער העיר גבעת שמואל'”.

יום ה 25 ביולי ,2024 | י"ט תמוז התשפ"ד

עדכונים

כתבות נוספות

נוף קסום וחיי קהילה – המסע אל צופים

רק 7 ק"מ מכפר סבא, נמצאת פנינה ירוקה שעוד לא גיליתם.
לכתבה המלאה

GARDEN TOWERS – משהו טוב קורה בבת ים!

בלב בת ים, מוקם בימים אלו פרויקט פינוי בינוי חדשני, כשהמטרה היא להפוך את אזור רחוב החשמונאים ויוספטל למרכז דיור חדשני ומודרני
לכתבה המלאה

שיכון ובינוי משיקה קמפיין לציון 100 שנה להיווסדה

את הקמפיין יוביל סרטון בבימויים של זוכי שני פרסי האמי גלעד אבנט וסתיו נחום
לכתבה המלאה
יום ה 25 ביולי ,2024 | י"ט תמוז התשפ"ד

עדכונים