מס הרכישה צפוי לעלות בקרוב וזו בדיוק ההזדמנות לרווח מהיר של 10%-15% בנדל”ן יוקרה

מאת: צוות המערכת | 14/12/22

משקיעי היוקרה מזהים פוטנציאל לרווח מהיר

באוצר מתכננים עלייה נוספת של מס הרכישה של עד 15% על דירות שוק היוקרה

במשרד האוצר מגבשים הצעה לפיה תתבצע העלאה משמעותית של מס הרכישה בדירות שמחירן גבוה מ-5 מיליון שקל. מדובר על סדרי גודל של 10%-15% ומס גבוה שיוטל על רוכשי הדירות כבר מהדירה השנייה – במקום מהדירה הרביעית הנוספת שהובטחה בתחום הדיור.

באוצר בוחנים העלאה של המיסוי על דירות שמחירן מעל 5 מיליון שקל ל-10%-15% ומס גבוה שיוטל על רוכשי הדירות כבר מהדירה השנייה.  ליברמן הורה להכין את התוכנית עד השבוע הבא, הצעד העיקרי המתוכנן הוא העלאה דרסטית במס הרכישה לשיעורים גבוהים שטרם היו בעבר, כדי להרחיק עוד את רוב המשקיעים משוק הנדל”ן הרותח. המהלך אף צפוי להגדיל את הכנסות המדינה ממס הרכישה בכ-80-120 מיליון שקל בשנה.

המס עולה ויוצר הזדמנות?

המשמעות האמיתית של המהלך אמורה לייצר בטווח הבינוני התקררות של הביקושים לדירות יוקרה, יחד עם זאת, כפי שקרה בפעמים קודמות שבהן העלו את מס הרכישה, הדבר גרם לביקושי יתר מוגברים מצד המשקיעים, שכן העלאת המס תעלה את ערך הדירות וכך תיווצר השפעה הפוכה מכוונתו של ליברמן

עליית המס צפויה להתרחש בזמן הקרוב ואם נלמד מהעבר, העלאת מס הרכישה תתרחש ככל הנראה עם התראה קצרה עד לכניסתה לתוקף, מה שיאפשר חלון הזדמנויות קצר מאוד לסגור עסקה בטווח הבינוני אכן נראה עצירה של הביקושים, אבל שוב, היא כנראה תהיה זמנית בלבד.

יום ה 25 ביולי ,2024 | י"ט תמוז התשפ"ד

עדכונים

כתבות נוספות

נוף קסום וחיי קהילה – המסע אל צופים

רק 7 ק"מ מכפר סבא, נמצאת פנינה ירוקה שעוד לא גיליתם.
לכתבה המלאה

בתכונות הנשיות שלי טמונים יתרונות אדירים שמשרתים אותי בעולם ההשקעות

אני לא חוששת לשאול שאלות, להקשיב, לחקור וללמוד. התכונות האלה - תכונות "נשיות" אופייניות - עוזרות לי לקבל החלטות טובות יותר כמנהלת, והן גם תכונות רצויות לכל משקיע.
לכתבה המלאה

השקעות פיננסיות מתחילות בהשקעה בעצמך

אם נמנעת עד-כה מביצוע השקעות פיננסיות מתוך חוסר ניסיון, אני כותבת לך כדי להזכיר שזה עוד עולם תוכן, אחד מיני רבים בחייך, שתוכלי לכבוש במספר צעדים פשוטים.
לכתבה המלאה

אם סבתא שלי הייתה משקיעה 100 דולר במדד s&p-500

מה שמשך אותי לשוק ההון היה היכולת להשקיע בדברים שטמון בהם ערך מוסף. את בסך הכל צריכה לזהות מה מרגש אותך ולהתחיל להשקיע, וזה יותר פשוט ממה שנדמה לך.
לכתבה המלאה
יום ה 25 ביולי ,2024 | י"ט תמוז התשפ"ד