לאט ובזהירות – השמיים נפתחים!

מאת: השקעות | 06/02/24

לאחר 4 חודשים בהם ישראלים הפסיקו לטוס לחופשות מעבר לים, כעת ניתן לראות בבירור מגמת עלייה בביקוש הטיסות והחופשות – לטווח הקצר והארוך.

בשבועות האחרונים, לאחר הפסקה כמעט מוחלטת, נראה כי קיימת עלייה בביקוש לחופשות מעבר לים. לאחר ה-7.10 התבטלו אלפי טיסות מישראל ואל ישראל. רוב מוחלט של חברות התעופה שטסו לישראל ביטלו את טיסותיהן ובמקביל, ישראלים רבים חפצו בביטול חופשתם בחו"ל בזמן המלחמה.

במשך 4 חודשים, "אלעל" ו"אמירייטס" היו חברות התעופה היחידות שפעלו בישראל. טענות רבות נשמעו כנגד חברת "אלעל" בעקבות עליית מחירים משמעותית ולא ריאלית (שכן, החברה היוותה סוג של מונופול תעופה בתקופת המלחמה). כעת, נראה כי קיימת התעוררות בקרב חברות התעופה והן חוזרות בזהירות להפעיל את קווי התעופה שפעלו טרום המלחמה. בחודש הקרוב יחזרו לפעול חברות כמו – ״לופטנזה״, ״אתיופיין אייליינס״, ״טארום״, ״רינאייר״ ו״ויז אייר״. עם כניסתם המחודשת לתמונה, צפויה ירידת מחירים משמעותית.

עכשיו כשחברות התעופה מתחילות לחזור אט-אט לפעילותן אצלנו, וגם הגינויים הבינלאומיים כנגד מדינת ישראל פוחתים – הביטחון לטייל עולה, והישראלים מרגישים שהם צריכים להתאוורר ולנקות את הראש.

חופשת האביב מתקרבת והיא עיקר העלייה בביקוש כרגע. מדי שנה ישראלים טסים בחופשת הפסח ליעדים כמו טורקיה, יוון וארה״ב, אך נראה כי השנה, לאור היחסים הסבוכים, ישראלים יפסחו על טורקיה, ולפי דיווחן של סוכנויות נופש ישראליות מסתמן כי מדינות כמו יוון, קפריסין, צ׳כיה והונגריה נהנות מעלייה בביקוש. כמו כן, עדיין קיימת רתיעה לטוס למדינות בהן ראינו את ההמון מפגין נגד ישראל – מדינות בהן אוכלוסייה מוסלמית דומיננטית – כמו אנגליה, גרמניה וצרפת

אפילו חבילות הנופש לחודשים הקרובים נראות טוב יותר מבשנה שעברה – בהשוואה למחירי החופשות של תקופה זו, בשנה הנוכחית תהנו מירידה של כ- 10% בעלות לחופשה.

אמנם הישראלים מרגישים את הצורך לתכנן חופשה, לצאת מהארץ ולנקות את הראש, אך החשש מפני התדרדרות המצב הביטחוני הוא הגורם המרכזי בקבלת ההחלטה. סוכנויות הנופש מדווחות כי ישראלים מעדיפים לטוס ליעדים בטוחים ובהכרח מחפשים חבילות המאפשרות להם ביטול חינם והחזר כספי מלא.

העובדה שחברות תעופה רבות עדיין לא חזרו לטוס לישראל, מעידה על כך שהמלחמה ממשיכה להשפיע. התחזית היא שהענף ימשיך להתאושש בחודשים הקרובים, אך הוא לא יחזור לשגרתו עד לתום הלחימה. עם זאת, לא ניתן להתעלם כי חברות התעופה מתחילות לחזור לישראל. מדובר בסימן חיובי וראשון להתאוששות.

כתבות נוספות

נוף קסום וחיי קהילה – המסע אל צופים

רק 7 ק"מ מכפר סבא, נמצאת פנינה ירוקה שעוד לא גיליתם.
לכתבה המלאה

חולמים על טיול חד פעמי מסביב לעולם? כך תתכננו את המסע של חייכם!

האם חלמתם פעם לנטוש את השגרה ולצאת למסע חד פעמי מסביב לעולם? טיול גלובלי הוא חוויה מרגשת שמאפשרת לחוות תרבויות שונות, נופים עוצרי נשימה ורגעים שלא ישכחו לעולם.
לכתבה המלאה

חמשת המדינות הכי אטרקטיביות לרכישת נדלן עבור ישראלים

בשל המרחק מהארץ מומלץ לבחור בנציג מקומי מבוסס ככל שניתן על מנת להבטיח שקט נפשי והשקעה בטוחה ככל שניתן, דוגמת פילאר מבית ההשקעות של IBI.
לכתבה המלאה

התור בגבול סיני ארוך מתמיד

חצי האי סיני היה ועודנו מוקד משיכה לתיירות ישראלית, ובשנים האחרונות חזר להיות יעד אטרקטיבי ביותר.
לכתבה המלאה